משרד עורכי דין דיני עבודה

מי שפוטר מעבודתו יודע, שמדובר באחת החוויות השליליות ביותר. ישנם מחקרים שמראים שמדובר בתחושת האובדן הקשה ביותר השלישית במדרג, אחרי מוות וגירושים. וזה באמת לא מפליא גם בלי אישור מחקרי, שכן לאדם יש סדר יום קבוע שכולל את מקום העבודה שלו, שבו הוא מבלה שעות רבות וארוכות מדי יום. בסוף כל חודש עבודה נכנסת המשכורת מחשבון הבנק, ובאמצעותה משלמים שכר דירה או משכנתה וכמובן את כל התשלומים הכרוכים באיכות החיים. פיטורים מהעבודה הם כמו גרזן שקוטע את שגרת החיים ובמקרה כזה לא אחת יש צורך בשירותיו של משרד עורכי דין דיני עבודה.

 

למה בכלל צריך יעוץ משפטי דיני עבודה לאחר הפיטורים? ראשית, לא תמיד הפיטורים הם באשמת העובד או בשל יעילות נמוכה שלו. לעתים הפיטורים הם בגלל מצבה הכלכלי של החברה ובמקרים מסוימים גם סגירת חשבונות אישיים מצד המנהלים. לא כל עובד בקיא בזכויותיו ומנהלים שדואגים קודם כל לאינטרסים שלהם מנצלים זאת. משרד עורכי דין דיני עבודה ידאג לאינטרסים שלכם וידאג למצות את מלוא זכויותיכם.

 

אי ידיעת החוק בנושא דיני עבודה מוביל את המנהלים במשק לעבור על חוקים אלו תוך ניצול העובד בשל חוסר ידיעתו. אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום דיני עבודה הודעה מוקדמת – כלומר חובה על המעסיק לתת הודעה מוקדמת לעובד וכן לערוך מספר הליכים שבלעדיהים לא ניתן לסיים את ההעסקה, כמו למשל הזכות לשימוע שבה יסביר העובד את עמדתו ולמעסיק אסור לקבל כל החלטה בעניין לפני כן.

 

במסגרת דיני עבודה הודעה מוקדמת אינה חובה רק במקרים מאוד מסוימים, כמו למשל גרימת נזק במזיד מצד העובד, וחובתו של המעסיק להוכיח שזה אכן המצב. ברוב המקרים המעסיק מחויב לתת לעובד הודעה מוקדמת של 30 יום במקרה שהוא עובד יותר משנה ולעתים יותר מכך כמוגדר בחוזה, ואם המעסיק מעוניין שהעובד לא יגיע יותר – עליו לשלם לו שכר מלא על כל ההפרשות הכרוכות בכך עד סיום תקופת ההודעה המוקדמת.

 

יעוץ משפטי דיני עבודה הוא הכרח בכל מצב שבו העובד חושש שלא ניתנו לו מלוא זכויותיו, גם אם הוא עדיין מועסק בחברה, כמו תשלום ימי חופשה ומחלה כחוק, וכן דמי הבראה וביטוח פנסיוני. לכל הדברים הללו משמעויות כלכליות נרחבות בטווח המיידי וכן בטווח הרחוק, ולכן כדאי להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין דיני עבודה. משרד עורכי הדין רועי אסור מעניק ייעוץ משפטי בכל הנושאים הכרוכים בדיני עבודה. אל תהססו לפנות בטלפון או בעמוד יצירת הקשר באתר, ותיהנו מייעוץ וליווי מקצועי ביותר.

נגישות