עו”ד ביטוח חיים

חלק נכבד מביטוחי החיים נעשים עבור העובד על ידי המעסיק במסגרת החיסכון הפנסיוני, שמוכר כ”ביטוח מנהלים”. לפעמים אדם מבקש לבטח את חייו כדי להבטיח את רווחתם הכלכלית של בני משפחתו לאחר מותו, ובמצב כזה ניתן לעשות ביטוח חיים באופן עצמאי. אולם לעתים לאחר שקרה מקרה המצריך את הפעלת הביטוח, חברות הביטוח מערימות קשיים על תשלומים המגיעים למבוטח או לבני משפחתו, ובמצבים כאלה מומלץ להיעזר בשירותיו של עו”ד ביטוח חיים.

 

מה גורם לחברות הביטוח לנקוט בצעד של דחיית תביעת פיצויים? אחת הפרקטיקות הנפוצות בקרב חברות הביטוח היא טענה של אי גילוי לב, כלומר המבוטח חתם על הצהרת בריאות והמבטחת טוענת כי המבוטח לא גילה את מצבו הרפואי המלא. במצב כזה תטען החברה כי לו הייתה יודעת מה המצב הרפואי האמיתי, לא הייתה מבטחת כלל את המבקש.

 

כשאתם מתמודדים עם דחיית תביעת ביטוח, ישנם מספר דברים שצריך לבדוק על מנת שתוכלו לעמוד על זכויותיכם. מומלץ לעשות זאת בסיועו של עו”ד ביטוח חיים, מכיוון שזה תחום מומחיותו והוא זה שבקיא בכל ההתפלפלויות המשפטיות ובפסקי הדין הקודמים בנושא, כולל תקדימים שקבעו בתי המשפט ועליהם אפשר להסתמך בתביעתכם.

 

חשוב לציין כי ישנם ביטוחים שלא מחייבים חתימה על הצהרת בריאות. ישנם ביטוחים שבהם נדרשת רק “הצהרת בריאות מקוצרת”, שבה המבקש להיות מבוטח נשאל רק מספר מצומצם של שאלות. חישבו על זה כך – אם מישהו מבקש מכם את שם הרחוב בו אתם גרים, הוא לא יכול לכעוס על כך שלא נתתם את המיקוד. כך גם בנושא הזה – אם המבוטח לא נשאל בנוגע למחלה ספציפית או למצב רפואי מסוים, הוא לא היה צריך לספר על כך מרצונו ולכן דחיית תביעת פיצויים עשויה להיות לא מוצדקת ולא לעמוד בדרישות החוק.

 

תחום ביטוחי החיים הוא תחום רגיש ומורכב ופעמים רבות מדובר בסכומים גדולים של כסף שאמור לשמש לרווחת בני המשפחה. חברות הביטוח יודעות כיצד למצוא פרצות בחוק לטובתן ולכן אתם צריכים עו”ד ביטוח חיים שמנוסה בהתמודדות עם דחיית תביעת ביטוח. כשאתם זקוקים לעו”ד ביטוח חיים, פנו למשרד עורכי הדין רועי אסור. צוות המשרד ישמח להעניק לכם ייעוץ וליווי בתהליך לשביעות רצונכם המלאה. מכיוון שהצלחת התהליך תלויה גם בזמן שעבר מאז קרות המקרה הביטוחי, אל תבזבזו זמן ופנו עוד היום בטלפון או השאירו פרטים בעמוד יצירת הקשר באתר.

נגישות