תביעה נגד סוכן ביטוח

כשאתם חותמים על פוליסת ביטוח, אתם מצפים שהיא תתן לכם ראש שקט ביום שחור. אתם משלמים במשך שנים ארוכות את תשלומי הפרמיה כדי שאם חס וחלילה יגיע היום שבו תצטרכו את הכיסוי הביטוחי, לא תיקלעו לצרה כלכלית ויש מי שיכסה את מה שביטחתם. אולם לא אחת קורה שחברות הביטוח מתנערות מההסכם בטענות שונות, עד שכדי לקבל את המובטח לכם יש צורך להגיש תביעה נגד סוכן ביטוח.

 

את רוב הביטוחים אנחנו לא עושים ישירות בחברות הביטוח עצמן, אלא באמצעות סוכן ביטוח. החוק רואה בסוכן הביטוח שלוחה של חברת הביטוח ולכן רשלנות של סוכן ביטוח כמוה רשלנות של חברת ביטוח.

 

חברות הביטוח נותן לסוכן הרשאות לדברים מסוימים. אם הוא חורג מההרשאות שנתנו לו או שהוא מתרשל כלפי המבוטח, כמו למשל מייפה את הסעיפים המופיעים בפוליסה ולא חושף בפניו את מלוא הפרטים, ההגבלות וההחרגות על מנת שיצטרף לביטוח אותו הוא משווק כדי שיהנה מהעמלה, הוא חושף את עצמו לתביעה. בואו ניקח מצב שבו המבוטח תובע את חברת הביטוח, שמצדה אומרת שנושא התביעה כלל אינו כלול בפוליסה, והדבר אכן נכון – דחיית התביעה מצד חברת הביטוח מוצדקת, ייתכן שלמבוטח יש עילה להגשת תביעה נגד סוכן ביטוח. ולכך יש להיוועץ עם סוכן המומחה בדיני ביטוח.

 

בשל מורכבות היחסים בין החברה המבטחת לבין הסוכן שנשלח על ידה לבין המבוטח, חלים כללי זהירות נרחבים ביותר מצדו של הסוכן כלפי המבוטח, כבר משלב המשא ומתן, דרך שלב החתימה וכלה בשטיפול השוטף בפוליסה ובחידושה.

 

אם נקלעתם למצב שבו סוכן הביטוח הציע לכם פוליסה שאינה תואמת את הצרכים שלכם, לא קיבלתם מידע מדויק, אינכם מודעים למשמעויות סעיפי הפוליסה ואינכם מודעים לסייגים שבפוליסה, ובשל כך תביעתכם נדחתה על ידי חברת הביטוח, פנו למשרד עורכי הדין רועי אסור. במשרד בקיאים בכל ההיבטים המשפטיים הכרוכים בתחום. לאחר ייעוץ ראשוני ייתכן שתגלו כי עומדת בפניכם האפשרות להגיש תביעה נגד סוכן ביטוח. בעקבות דיני ביטוח שלא מומשו.
שימו לב, כיוון שבנושאי הביטוח חלה תקופת התיישנות מקוצרת, מומלץ שלא לדחות את הטיפול בנושא. התקשרו עוד היום או השאירו פרטים בעמוד “יצירת קשר” באתר המשרד, ונציג יחזור אליכם כדי להתחיל בליווי המשפטי שימצה את כל הזכויות המגיעות לכם.

נגישות