תביעות נגד חברות ביטוח

חברות הביטוח אוהבות לדחות תביעות המוגשות נגדן, גם אם הן מוצדקות והמבוטחים עומדים בתנאי הפוליסה. למעשה חברות הביטוח יעדיפו לגרור את המבוטח בלך ושוב בניסיון להעביר זמן ולמשוך את הטיפול בתביעה על פני יותר משלוש שנים. לא רבים יודעים, כי תביעות נגד חברות ביטוח ניתן להגיש בתוך שלוש שנים בלבד מקרות המקרה הביטוחי ולאחר מכן חלה התיישנות. אנחנו מכירים את זה כ”שיטת מצליח”, בה חברת הביטוח דוחה את תביעות המבוטחים גם כשהן מוצדקות וגוררות אותם לבתי המשפט, הליך מורכב ומתיש שלא מעטים מוותרים עליו.

 

מי שמעיין במאגרי פסיקה במקרים של תביעות נגד חברות ביטוח, יגלה תופעה מעניינת וקשה: נכים, אלמנות, קשישים ועוד אנשים שהגורל לא האיר להם פנים ושילמו פרמיות ביטוח במהלך כל חייהם, נזרקים מבתי המשפט כשהשופטים לא מוכנים לדון בתביעתם. הסיבה לכך היא התיישנות ביטוח.

 

בכל מקרה של עברה או תביעה כספית, אנחנו זכאים לפנות לבית המשפט. במקרה של חבות כספית של אדם מסוים כלפינו תקופת ההתיישנות היא שבע שנים, לא מעט. רבים מהמבוטחים חושבים שתקופת שבע השנים, שחלה בתחומים רבים במשפט הישראלי חלה גם בקרה של תקופת הביטוח. כשהם מגיעים לבית המשפט הם נחרדים לגלות כי התיישנות תביעת ביטוח חלה בתום שלוש שנים בלבד. בתום תקופת התיישנות ביטוח דלתות בית המשפט ננעלות בפנינו ולא ניתן להגיש תביעות נגד חברות ביטוח. נציין כי יש אף סעיפים ופוליסות שבהן הביטוח מתיישן אף מהר יותר, ולכן חייבים לבדוק מה כתוב בפוליסה מיד בקרות המקרה הביטוחי.

 

רוב המבוטחים יוותרו מראש על ההליכים המורכבים והיקרים של תביעה משפטית ויסכים ל”תספורת” בזכויות המגיעות לו במסגרת פשרה עם חברת הביטוח. אולם אתם אלה שמשלמים פרמיות במשך שנים ארוכות והכסף הזה הוא שלכם, ולכן במקרה שבו יש להגיש תביעות נגד חברות ביטוח, עליכם לפנות במהירות לעורך דין המתמחה בנושא לפני התיישנות תביעת ביטוח.

 

צוות המשרד של עו”ד רועי אסור מחכה לשיחה מכם. ניתן גם להשאיר פרטים באתר ונציג יחזור אליכם וייתן לכם את הייעוץ והליווי שמגיעים לכם על מנת שכל זכויותיכם יישמרו ללא כל פגיעה.

נגישות